Nummerreeks

0800 nummer: gratis bellen, ook mobiel

Een 0800-nummer is gratis te bellen. Bedrijven en instanties gebruiken het voor klantenservice en informatielijnen. Deze nummers staan per stuk op naam van de organisatie zelf, dus bij een 0800-nummer kunnen we meestal precies vertellen van wie het is.

Is een 0800-nummer echt gratis?

Ja. Het Nummerplan omschrijft de reeks als gratis informatiediensten, zonder verkeerstarief. De ACM zegt het zo: bellers betalen zelfs hun gebruikelijke belkosten niet, want degene die de informatiedienst aanbiedt betaalt de belkosten van de beller. Er is geen uitzondering voor mobiel bellen en het gaat niet van je belbundel af.

Let op het verschil met 00800. Dat is een internationaal gratis nummer, met twee nullen. Voor de informatie betaal je ook daar niets, maar volgens de ACM kan je eigen aanbieder wel kosten rekenen voor het gesprek zelf.

Reeks0800
Nummerreeksen16.713
Nummers16.962
TypeGratis informatienummer

Wat kost bellen naar 0800?

Niets. Een 0800-nummer is gratis, ook vanaf een mobiele telefoon. Je betaalt geen informatietarief en ook je gewone belkosten niet: die neemt de organisatie die het nummer gebruikt voor haar rekening.

Een 0800-nummer bellen vanuit het buitenland

Reken er niet op. Of een Nederlands 0800-nummer vanuit het buitenland bereikbaar is, verschilt per nummer en per buitenlandse aanbieder, en de Nederlandse regel dat het gratis is geldt daar niet. Organisaties die ook bellers uit het buitenland te woord willen staan, vermelden daarom meestal een gewoon nummer dat met +31 begint. Kijk daarvoor op de contactpagina van de organisatie.

Een 0800-nummer aanvragen: hoe werkt dat en wat kost het?

Een 0800-nummer vraag je rechtstreeks bij de ACM aan; dat mag als bedrijf, instelling of particulier. Een kort nummer (0800-1234) kost bij de ACM eenmalig € 118 en daarna € 45 per jaar, een lang nummer (0800-12345678) eenmalig € 61 en € 23 per jaar (stand september 2026; de ACM past de tarieven jaarlijks aan en rekent het jaarbedrag ook bij een aanvraag later in het jaar voor het hele kalenderjaar). Na de toekenning laat je het nummer door een telecomaanbieder aansluiten, en omdat bellen naar 0800 gratis is, betaal jij als nummerhouder de belkosten van iedereen die je belt. Een overzicht van alle soorten zakelijke nummers staat in de gids zakelijk telefoonnummer aanvragen.

Bron: ACM, informatienummers aanvragen.

Gebeld door een 0800-nummer?

Zoek het volledige nummer op in de zoekbalk hierboven. Dan zie je wie het nummer volgens het nummerregister in gebruik heeft en wat andere bezoekers erover melden. Vertrouw je het niet, neem dan niet op en bel niet terug — een gemiste oproep kost je niets.

Zo weet je aan vijf signalen wat voor beller het is.

Organisaties met de meeste 0800-nummers

NaamInschrijvingReeksen
KPN B.V.KvK 271247016.214
BT NEDERLAND N.V.KvK 332962141.523
Verizon Nederland B.V.KvK 341994671.297
Orange Business Netherlands B.V.KvK 33282975541
Voxbone S.A.KvK 04789287418
Colt Technology Services B.V.KvK 33303165411
Bird B.V.KvK 51874474298
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.KvK 08669779279
Voiped Wholesale B.V.KvK 66374596237
Odido Netherlands B.V.KvK 33265679232
SpeakIntelligence B.V.KvK 34162380142
Tata Communications (Netherlands) B.V.KvK 34220186127

Bron: openbaar nummerregister van de ACM.

0800-nummers in het register

Andere nummerreeksen

Ken jij een nummer dat hier nog niet staat?

Elke melding helpt de volgende persoon die gebeld wordt. Het kost een minuut en je hebt er geen account voor nodig.

Nummer opzoeken