Nummerreeks

085 nummer: wie belt er en wat kost het?

Een 085-nummer is een landelijk nummer zonder regiobinding, populair bij kleinere bedrijven en bij internettelefonie. Anders dan bij 088 staat een 085-reeks op naam van de aanbieder die het nummer uitgeeft, niet van het bedrijf dat belt. Daarom kunnen we bij 085 vaak alleen de aanbieder noemen.

Is 085 een netnummer?

Veel mensen noemen het zo, maar officieel is het geen netnummer. Een netnummer hoort bij een regio; 085 is volgens het Nummerplan bestemd voor openbare elektronische communicatiediensten en heeft geen regiobinding. De reeks bestaat juist omdat aanbieders nummers wilden die niet aan een plaats vastzitten, maar wel dezelfde uitstraling hebben als een gewoon vast nummer.

Voor jou als gebelde betekent dat: uit een 085-nummer kun je niet afleiden waar de beller zit. Wat je er wél uit kunt afleiden staat hieronder — wij tonen de aanbieder die de reeks van de ACM toegewezen heeft gekregen.

Reeks085
Nummerreeksen668
Nummers2.254.000
TypeLandelijk servicenummer

Wat kost bellen naar 085?

Je betaalt je gewone beltarief en het gesprek valt binnen je belbundel. Het is geen betaald informatienummer. De ACM is daar stellig over: bellen naar een 085-nummer moet hetzelfde kosten als bellen naar een vast nummer. Rekent je aanbieder meer, dien dan een klacht in.

Een 085-nummer bellen vanuit het buitenland

Dat kan gewoon. Een 085-nummer is een normaal Nederlands nummer van tien cijfers: vervang de eerste nul door +31, dus 085 123 4567 wordt +31 85 123 4567. Je betaalt wat je aanbieder rekent voor een gesprek naar Nederland; op het 085-nummer zelf zit geen toeslag.

Een 085-nummer aanvragen: hoe werkt dat?

Bij een telecomaanbieder, niet bij de ACM. De ACM kent 085-reeksen toe aan aanbieders (de tabel hieronder laat zien welke), en die geven de losse nummers uit aan hun klanten, meestal als onderdeel van een VoIP-abonnement dat ook op een mobiel werkt. Omdat 085 geen regiobinding heeft, hoeft je bedrijf nergens in het bijzonder gevestigd te zijn, en een verhuizing verandert niets aan het nummer. Stap je over naar een andere aanbieder, dan neem je het nummer mee: nummerbehoud geldt ook zakelijk.

Wat kost een 085-nummer?

Met de ACM heb je als gebruiker niets te maken: de reeks staat op naam van de aanbieder. Wat jij betaalt is het abonnement van je aanbieder, en dat verschilt per aanbieder; daar houden wij geen prijzen van bij. Voor wie het nummer bélt geldt het gewone tarief van een vast nummer, binnen de bundel (zie hierboven). Liever een eigen blok nummers op naam van je bedrijf? Dat is 088, rechtstreeks bij de ACM. Alle soorten naast elkaar: zakelijk telefoonnummer aanvragen.

Bij welke plaats hoort 085?

Bij geen enkele: 085 is landelijk. Wil je weten wie er met een 085-nummer belt, zoek het volledige nummer dan op in de zoekbalk; je ziet dan de aanbieder uit het register en wat andere bezoekers over het nummer meldden.

Bronnen: Ondernemersplein, Nummerplan telefoon- en ISDN-diensten, Telecommunicatiewet artikel 4.10, ACM ConsuWijzer.

Gebeld door een 085-nummer?

Zoek het volledige nummer op in de zoekbalk hierboven. Dan zie je wie het nummer volgens het nummerregister in gebruik heeft en wat andere bezoekers erover melden. Vertrouw je het niet, neem dan niet op en bel niet terug — een gemiste oproep kost je niets.

Zo weet je aan vijf signalen wat voor beller het is.

Aanbieders die 085-nummers uitgeven

NaamInschrijvingReeksen
Routit B.V.KvK 3208314590
Vodafone Libertel B.V.KvK 1405226453
Voys Partners B.V.KvK 5015991742
Enreach B.V.KvK 3909109322
RGTN Wholesale Netherlands B.V.KvK 7599779720
KPN B.V.KvK 2712470120
Dstny Global Services NL B.V.KvK 3023933620
Belgacom International Carrier Services S.A./N.V.KvK 0866977920
Destiny White Label Services B.V.KvK 1408338116
Gamma Communications Nederland B.V.KvK 2734298715
Ziggo B.V.KvK 3702670614
Voxbone S.A.KvK 0478928713

Bron: openbaar nummerregister van de ACM.

085-nummers in het register

Andere nummerreeksen

Ken jij een nummer dat hier nog niet staat?

Elke melding helpt de volgende persoon die gebeld wordt. Het kost een minuut en je hebt er geen account voor nodig.

Nummer opzoeken