Nummerreeks

088 nummer: van welk bedrijf is het?

Een 088-nummer is een bedrijfsnummer. Grote organisaties gebruiken één 088-reeks voor al hun vestigingen, zodat ze niet aan een regio vastzitten. Het nummer staat op naam van het bedrijf zelf, dus bij deze reeks kunnen we meestal precies vertellen wie de houder is.

Is 088 een netnummer?

In zoekopdrachten wordt het vaak zo genoemd, maar officieel niet. Een netnummer hoort bij een regio — 020 bij Amsterdam, 073 bij ’s-Hertogenbosch. Een 088-nummer is juist een niet-geografisch nummer: het zegt niets over waar het bedrijf zit, en dat is precies de reden dat organisaties met veel vestigingen ervoor kiezen.

Let op het verschil met 0088. Een Nederlands bedrijfsnummer begint met 088, met één nul. Ziet je scherm 0088 of +88 met twee nullen, dan is het een buitenlandse oproep en kunnen de gesprekskosten hoog zijn. Verwar die twee niet.

Reeks088
Nummerreeksen17.090
Nummers3.767.300
TypeBedrijfsnummer

Wat kost bellen naar 088?

Je betaalt je gewone beltarief, net als bij een 06- of vast nummer, en het gesprek valt binnen je belbundel. Op een 088-nummer kan per definitie geen informatietarief zitten: het Nummerplan sluit betaalde dienstverlening via de telefoonrekening op deze reeks uit.

Een 088-nummer bellen vanuit het buitenland

Dat kan gewoon. Een 088-nummer is een normaal Nederlands nummer van tien cijfers: vervang de eerste nul door +31, dus 088 123 4567 wordt +31 88 123 4567. Je betaalt wat je aanbieder rekent voor een gesprek naar Nederland; op het 088-nummer zelf zit geen toeslag.

Wat kost een 088-nummer voor een bedrijf?

088-nummers geeft de ACM uit in blokken van honderd. Voor zo’n blok betaal je de ACM eenmalig € 69 voor de toekenning (tarief vanaf 23 april 2026) en daarna € 8,93 per jaar voor het toezicht (tarief 2026); de ACM past die bedragen jaarlijks aan. Daarbovenop komt wat je telecomaanbieder rekent om de nummers aan te sluiten en het verkeer af te handelen. Dat verschilt per aanbieder en staat in geen enkel register, dus daar noemen wij geen bedragen voor.

Een 088-nummer aanvragen: hoe werkt dat?

Anders dan een 085- of netnummer vraag je een 088-blok rechtstreeks bij de ACM aan, online met eHerkenning en een KvK-inschrijving. Dat mag voor je eigen bedrijf of voor alle bedrijven binnen je holding; een telecomaanbieder mag 088-nummers alleen voor eigen gebruik aanvragen. Je mag de nummers niet doorgeven of verhuren aan klanten, en bij onbehoorlijk gebruik kan de ACM ze intrekken. Na de toekenning laat je de nummers door een aanbieder aansluiten. Wil je geen blok van honderd maar één landelijk nummer, kijk dan naar 085. Alle soorten staan naast elkaar in de gids zakelijk telefoonnummer aanvragen.

Bij welke plaats hoort netnummer 088?

Bij geen enkele. 088 is een landelijke reeks zonder regio, dus uit een 088-nummer valt niet af te leiden waar het bedrijf zit. Zoek je de plaats bij een nummer, dan heb je een echt netnummer nodig: alle Nederlandse netnummers.

Bron: ACM, 088-bedrijfsnummers aanvragen (tarieven 2026); Ondernemersplein.

Gebeld door een 088-nummer?

Zoek het volledige nummer op in de zoekbalk hierboven. Dan zie je wie het nummer volgens het nummerregister in gebruik heeft en wat andere bezoekers erover melden. Vertrouw je het niet, neem dan niet op en bel niet terug — een gemiste oproep kost je niets.

Zo weet je aan vijf signalen wat voor beller het is.

Organisaties met de meeste 088-nummers

NaamInschrijvingReeksen
politieKvK 5709631783
Bouw & Vastgoedontwikkeling Basis-IT B.V.KvK 6258791982
Stichting Aafje Thuiszorg Huizen ZorghotelsKvK 2438820261
Stichting EemhartKvK 3209980660
Stichting CarmelcollegeKvK 4102787160
Prinses Maxima Centrum Kinderoncologie B.V.KvK 5432794660
Stichting Carint-Reggeland GroepKvK 4102700151
Stichting LunetKvK 1714457350
KPN B.V.KvK 2712470149
Stichting TergooiziekenhuizenKvK 3211212446
GGN Mastering Credit B.V.KvK 1724097145
Stichting iHUB GroepKvK 4116993145

Bron: openbaar nummerregister van de ACM.

088-nummers in het register

Andere nummerreeksen

Ken jij een nummer dat hier nog niet staat?

Elke melding helpt de volgende persoon die gebeld wordt. Het kost een minuut en je hebt er geen account voor nodig.

Nummer opzoeken